Ceny w USA - produkty, pamiątki, transport. Ile pieniędzy wziąć w USA

Ceny w USA

Ceny w USA

Ceny w USA różnią się w zależności od regionu i miasta. Na przykład jednym z najdroższych miast jest Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco (średnio ceny w kraju są 2-3 razy wyższe niż w Rosji).

Zakupy i pamiątki

Robiąc zakupy w Stanach Zjednoczonych, możesz kupić towary w sklepach Levis, American Eagle, Banana Republic po bardziej atrakcyjnych cenach niż w Rosji. Wskazane jest poszukiwanie luksusowych ubrań w wiosce Outlet Moll, a także na ulicach handlowych we wszystkich większych miastach.

Na zakupy w Stanach Zjednoczonych należy przyjechać w sezonie letnim (połowa lipca - początek września) i zimowym (połowa grudnia - koniec stycznia)..

Co przynieść do pamięci USA?

  • Urządzenia Apple (tablet, telefon, laptop), ubrania kowbojskie, różne figurki, na przykład w postaci Statuy Wolności, biżuteria, ręcznie robione świece, buty (UGG i Timberland), dżinsy (Levis, Lee, Wrangler), amerykańskie kosmetyki;
  • wino, bourbon, masło orzechowe, syrop klonowy.

W USA można kupić pamiątki w sklepach Coca Cola i M & Ms - od 5 USD, przedmioty z wizerunkiem amerykańskiej flagi lub prezydenta (odznaki, koszulki, zapalniczki) - od 1 USD, przedmioty Indian amerykańskich - od 2 USD, kowbojski kapelusz - od 10 USD, Zegarki Timex - od 50 USD, wino - od 10 USD.

Wycieczki i zajęcia

Podczas zwiedzania Miami przejdziesz Collins Avenue, przejedziesz przez najlepsze obszary Miami (SunnyAiles Beach, Bel Harber), odwiedzisz obszar Art Deco i obejrzysz jego architekturę. Jadąc wzdłuż głównych ulic turystycznych (Ocean Drive, Lincoln Road), Villa Gianni Versace zapewnia postój. Ta wycieczka kosztuje około 40 USD.

W Orlando zdecydowanie powinieneś odwiedzić Rezerwat Narodowy Lion Safari - tutaj zobaczysz wszelkiego rodzaju egzotyczne zwierzęta, które możesz podziwiać nie tylko z taksówki, ale także spacerując specjalnymi szlakami przeznaczonymi do spacerów w parku (zobaczysz woliery z wężami, żółwie, jezioro i wyspa, na której żyją małpy). Przybliżony koszt wycieczki wynosi 25 USD.

Słodycze mogą udać się do Herskey Chocolate Factory w Harrisburgu. Tutaj możesz nie tylko skosztować słodyczy, ale także odwiedzić słynną szkołę stworzoną przez Miltona Hersha. Wizyta w fabryce z degustacją kosztuje 30 USD.

Ojcowie i synowie mogą udać się do Muzeum Powietrza i Kosmosu w Waszyngtonie, aby obejrzeć ogromną kolekcję samolotów i statków kosmicznych i udać się do Planetarium. Za zwiedzanie muzeum zapłacisz 20 USD.

Transport

Za 1 podróż metrem zapłacisz 2,5 USD, za przejazd taksówką - 2,5-3,5 USD (cena początkowa) + 0,4 USD za każde 300 m drogi. Możesz dostać się z Waszyngtonu do Nowego Jorku autobusem za 7-8 USD, z Nowego Jorku do Bostonu - za 9 USD, a z Nowego Jorku do Toronto - za 60 USD.

Jeśli należysz do kategorii ekonomicznych turystów, Twoje codzienne wydatki na wakacje w Stanach Zjednoczonych będą wynosić 100 USD na osobę, ale bardziej komfortowy pobyt kosztuje co najmniej 200 USD dziennie dla 1 osoby.

Turystyka w USA

Zdjęcia

  • Ceny w USA
  • Ceny w USA
logo